Zyrtare: Akil Gjakova kualifikohet për Lojërat Olimpike - Gazeta Express

Zyrtare: Akil Gjakova kualifikohet për Lojërat Olimpike

Sport

Gazeta Express

22/06/2021 23:15

Akil Gjakova do ta përfaqësoj Kosovën në Lojërat Olimpike, Tokyo 2020.

Xhudisti kosovar ka fituar pikët e nevojshme dhe është kualifikuar direkt në kompeticionin më të madh sportist të globit.

“Zyrtarisht i kualifikuar për Lojërat Olimpike”, ka shkruar Gjakova.