Zvicra miraton marrëveshjen për pensionet me Shqipërinë, Rama: Ma ka premtuar edhe Meloni - Gazeta Express
string(87) "zvicra-miraton-marreveshjen-per-pensionet-me-shqiperine-rama-ma-ka-premtuar-edhe-meloni"

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2022 16:26

Zvicra miraton marrëveshjen për pensionet me Shqipërinë, Rama: Ma ka premtuar edhe Meloni

Shqiperi

Gazeta Express

08/12/2022 16:26

Parlamenti i Zvicrës ka miratur marrëveshjen për sigurimet shoqërore me Shqipërinë.

Lajmin e bën me dije kryeministri Edi Rama.

Lexo Edhe:

“Parlamenti zviceran miratoi me 129 vota pro marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë, e cila u firmos në Tiranë më 18 shkurt të këtij viti

Faleminderit Qeverisë Zvicerane, parlamentarëve zviceranë dhe padiskutim ekipeve teknike të përbashkëta, të cilat punuan pa u lodhur për këtë marrëveshje të shumëpritur për shqiptarët që punojnë e kontribuojnë në Zvicrën mike

***Kryeministrja Giorgia Meloni më premtoi pardje në Tiranë, se shumë shpejt do të votohet në parlamentin italian edhe marrëveshja e shumëpritur me Italinë”, shkruan Rama.

/Gazeta Express