Zvicra fiton "Eurovision 2024" - Gazeta Express
string(28) "zvicra-fiton-eurovision-2024"

Zvicra fiton “Eurovision 2024”

Lajme

Gazeta Express

12/05/2024 0:59

Shteti i Zvicrës ka ngadhënjyer në festivalin evropian të këngës “Eurovision 2024”.

Nemo me këngën e tij “The Code” ka arritur t’i fitoj votat maksimale të publikut dhe të jurive nga shumica e shteteve pjesëmarrëse.

Lexo Edhe:

Interpretimi i këngëtarit helvetian u zgjodh më i miri në konkurrencën prej 25 përfaqësuesve të shteteve të ndryshme që performuan në finale të Eurosongut.

Vendin e dytë e fitoi Kroacia ndërsa në të tretin u rendit Ukraina.