Ylli transferon basketbollistin e Kombëtares së Shqipërisë - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

19/02/2021 20:40

Ylli transferon basketbollistin e Kombëtares së Shqipërisë

Basketboll

Gazeta Express

19/02/2021 20:40

KB Ylli ka njoftuar transferimin e radhës. Klubi suharekas ka nënshkruar me basketbollistin e Kombëtares së Shqipërisë, Nikolla Harunin.

Pasi dështuan në Kupë, synimi i tyre do të jetë titulli kampion në Superligë, e që momentalisht prijnë në tabelë.

Lajmin e për transferimin e Harunit e ka bërë vet klubi në faqen e tyre në Facebook.

“Nikolla Haruni do jetë lojtar i radhës cili do e bartë fanelën tonë, ai vjen nga Shqipëria por që gjatë gjithë karrieres së tij si profesionist ka qenë aktiv në Greqi” – thuhej në postim

Ai tashmë ka arritur në qytetin e Suharekës dhe është nën urdhërat e trajnerit nga nesër. /Gazeta Express/