Ylli-Sigal Prishtina në finale të Superkupës Mbarëkombëtare - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

17/10/2021 9:43

Ylli-Sigal Prishtina në finale të Superkupës Mbarëkombëtare

Basketboll

Gazeta Express

17/10/2021 9:43

Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina do të luajnë në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare.

Skuadra e Prishtinës në gjysmëfinale mundi Vllazninë e Shkodrës me rezultat 72:80, takim që u zhvillua në Shkodër.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, Ylli mundi Teutën në Durrës me shifrat 71:89.

Finalja do të zhvillohet të dielën në Shkodër nga ora 19:00.

Ky është edicioni i parë i Superkupës Mbarëkombëtare që organizohet nga Liga Unike. Gjysmëfinalet e meshkujve u zhvilluan në Durrës dhe Shkodër, kurse Superkupa Mbarëkombëtare e femrave u mbajt në Vlorë.