Ylli debuton sonte në Ligën e Kampionëve, përballet me Benfican - Gazeta Express
string(62) "ylli-debuton-sonte-ne-ligen-e-kampioneve-perballet-me-benfican"

Basketboll

Gazeta Express

21/09/2022 19:22

Ylli debuton sonte në Ligën e Kampionëve, përballet me Benfican

Basketboll

Gazeta Express

21/09/2022 19:22

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli, do të debutojë sonte në garën e Ligës së Kampionëve.

Suharekasit do të vihen përballë skuadrës portugeze, Benfika, në çerekfinalen e fazës kualifikuese.

Lexo Edhe:

Për të arritur në fazën e grupeve të Championsit, Ylli duhet t’i kalojë tre kundërshtarë të turneut kualifikues në Lisbonë, që mbahet deri të dielën.

Benfika llogaritet favorite në këtë përballje dhe në rast të eliminimit të Yllit nga kjo fazë, kampioni i Kosovës garat do t’i vazhdojë në FIBA Europe Cup.

Ylli në dy sezonet e fundit ka fituar titullin e kampionit në Superligën e Kosovës.

Suharekasit këtë stinor e kanë nisur shumë keq, kanë dy humbje në dy ndeshjet e para.