Vrau gruan se i kërkoi divorcin, zbardhet dëshmia e Koço Buzos: I pata thënë që nuk do ndahemi - Gazeta Express

Vrau gruan se i kërkoi divorcin, zbardhet dëshmia e Koço Buzos: I pata thënë që nuk do ndahemi

Shqiperi

Gazeta Express

06/05/2021 23:19

Autori i ngjarjes se sotme ku egzekutoi gruan në afëri të gjykatës së Elbasanit,  nuk ka dhënë shumë shpjegime para togave blu, por eshte shprehur se ishte xheloz dhe se i kishte kërkuar bashkeshortes  më përpara që të mos shkonte në gjykatë për të kërkuar urdhër mbrojtje për dhunë në familje.

“I pata thënë që; nuk ke për t’u ndarë prej meje. Donte të më fuste në burg” mësohet se u shpreh Koço Buzo. Në gjendje të rënduar psikologjike pas krimit 58-vjeçari ka thënë se gruaja donte që të ndahej prej tij dhe këtu kishte nisur zanafilla e konfliktit. Çifti ka dy djem.