Vorbulla misterioze shfaqet në qiellin e Zelandës së Re, çfarë ndodhi realisht - Gazeta Express
string(77) "vorbulla-misterioze-shfaqet-ne-qiellin-e-zelandes-se-re-cfare-ndodhi-realisht"

Vorbulla misterioze shfaqet në qiellin e Zelandës së Re, çfarë ndodhi realisht

Mistere

Gazeta Express

21/06/2022 23:51

Një nga raketat e Eloon Musk krijoi spektakël në qiellin e Zelandës së Re gjatë mbrëmjes së djeshme.

Teksa raketa derdhte karburantin, në qielli ne natës u krijua një spitale e kaltër, e cila i bëri njerëzit të mendonin se ishin dëshmitarë të mbërritjes së alienove në tokë.

Lexo Edhe:

Një prej dëshmitarëve tha se vorbulla dukej si një galaktikë e madhe spirale që lëvizte ngadalë në qiell.

 Spiralja ndriçoi qiellin mbi Nelson, një qytet në majë të ishullit jugor të Zelandës së Re dhe udhëtoi 750 km në jug drejt ishullit Stewart rreth orës 19:30 të së dielës.