Video virale e “figurave të çuditshme” gjatë natë shkakton debat të madh për kontaktet me alienë - Gazeta Express
string(94) "video-virale-e-figurave-te-cuditshme-gjate-nate-shkakton-debat-te-madh-per-kontaktet-me-aliene"

Video virale e “figurave të çuditshme” gjatë natë shkakton debat të madh për kontaktet me alienë

Mistere

Gazeta Express

04/07/2021 23:32

Një video virale e një “figure të çuditshme” duke ecur në një rrugë në Jharkhand, India, ka ngjallur një furi në mediat sociale. Sipas disa ekspertëve të vetëdeklaruar të UFO-ve, klipi i çuditshëm është prova e alieneve këtu mes nesh.

Pamjet tronditëse të të ashtuquajturit alien Jharkhand janë shpërndarë mijëra herë në Tëitter. Video u shfaq pasi një grup motoçiklistësh shfaqën të filmonin një figurë misterioze duke ecur nëpër një rrugë të ndriçuar dobët në Jharkhand, një shtet në Indinë lindore. Në shikim të parë, entuziastët e UFO-së kanë pohuar, figura e gjatë dhe e hollë duket se i ngjan një personazhi direkt nga një episod i skedarit X.

Videoklipi viral tregon figurën që del nga errësira, e ndriçuar nga dritat e përparme të motoçikletave të grupit.

Motoçiklistët duket se i afrohen figurës me një farë drithërimi dhe ata mund të dëgjohen duke folur me njëri-tjetrin.