VIDEO/ Tentoi vetëvrasjen, ja momenti kur 21-vjeçari hipet në ambulancë në gjendje kritike - Gazeta Express

VIDEO/ Tentoi vetëvrasjen, ja momenti kur 21-vjeçari hipet në ambulancë në gjendje kritike

Shqiperi

Gazeta Express

28/09/2021 16:51

Publikohen pamjet e momenteve të fundit nga arratia e 21-vjeçarit Aldi Rama, i cili dyshohet se ishte pikërisht personi që qëlloi me një plumb në zemër policin Saimir Hoxha në Lezhë.

Pas disa orësh ndjekje nga RENEA e FNSH, Aldi Rama ka qëlluar vetën për t’i dhënë fund jetës por ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë. Pas këtij episodi forcat e policisë e kanë rrethuar dhe drejt tij ka shkuar edhe një ambulancë. ABC ka siguruar pamjet e momentin ku 21-vjeçari futet në ambulancë dhe transportohet me urgjencë drejt spitalit.

Lexo Edhe:

Burime zyrtare bëjnë me dije se i riu është në gjendje kritike për jetën.  Ai qëlloi veten teksa efektivët e policisë po i kërkonin të dorëzohej.

Kujtojmë se oficeri i krimeve Saimir Hoxha u vra mëngjesin e sotëm me një plumb në zemër nga Aldi Rama teksa po kryente një operacion rutinë kundër kultivimit të kanabisit në zonë.

Hoxha u qëllua teksa ndaloi makinën ku ndodhej 21-vjeçari Aldi Rama me dy të tjerë. Ndërkohë që i bëri shenjë makinës të ndalonte, Rama nxori armën duke e qëlluar shefin e krimeve me një plumb në zemër, i cili edhe i shkaktoi vdekjen.