VIDEO/ “Më dhimbset më shumë ajo se ai”, flasin të afërmit e çiftit Rrasa në Divjakë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2021 10:29

VIDEO/ “Më dhimbset më shumë ajo se ai”, flasin të afërmit e çiftit Rrasa në Divjakë

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2021 10:29

Një ngjarje tepër e rëndë tronditi ditën e djeshme Divjakën, aty ku 58 vjeçari Hekuran Rrasa qëlloi për vdekje gruan e tij, 45 vjeçaren Fëllënxa Rrasën dhe më pas vrau dhe veten.

Kushtet e vështira ekonomike dyshohet të kenë qenë shkaku i këtij akti të rëndë të ndërmarrë nga kryefamiljari, i cili punonte prej dy vitesh në bashki.

Lexo Edhe:

Mëngjesin e sotëm, kanë folur për mikrofonët e Fax News, disa të afërm të çiftit Rrasa, të cilët pranojnë kushtet e vështira ekonomike të çiftit, por shtojnë se kjo ishte diçka që nuk e prisnin.

Një e afërme thotë se më shumë i vjen keq për 45 vjeçaren sesa për kryefamiljarin. Ajo thotë se e ndjera kishte mbajtur vjehrrën për një vit e gjysmë në shtrat dhe ishte përkujdesur mjaft mirë për të.

Deklaratat e atë afërmëve:

I afermi 1: Hekurani ishte në punë në bashki. Jemi habitur. Nuk dimë asgjë. Unë e di që nuk ka pasur armë. Ai paska pasur një armë gjahu. Kjo ishte bashkëshortja e dytë. U tronditëm se ishte e pabesueshme. Ku ndodhi, si ndodhi. Unë i kam krushq këta. Kam dhënë motrën te fisi i këtyre. Nuk kishim dëgjuar ndonjë llaf.

I afermi 2: Ne jemi kushërinj me të. Ta lavdëroj se lavdëroj dot. Ta shaj se shaj dot. E dinë vetë ata. Janë mbyllur të gjitha hallet që kanë pasur. Ne e kemi shtëpinë andej, çfarë u ndodhi i mbylli vetë hesapet e veta ai.

I aferi 3: Nuk dimë asgjë. E kemi mik. Familja jetonte në kushte skandaloze. Rreth dy vite punonte në bashki. Merreshin me blegtori dhe ato u prishën. Unë e kam krushk. E kam kunatë të motrën.

E afermja: Më shumë më dhimbset ajo se ai. Pati vjehrrën deri tani, një vit e gjysëm e mbajti në dyshek dhe e kishte xixë. Unë them nga fukarallëku. Ne na tha çuni, e kishte parë në internet. E kam vëllanë e kunatës. Burrat vëllezër. Zonja nuk punonte. Kishte lopë, merrej me blegtori.