Vëllaznimi përballë Prishtinës sonte - Gazeta Express
string(38) "vellaznimi-perballe-prishtines-sonte-1"

Basketboll

Gazeta Express

10/02/2024 8:36

Vëllaznimi përballë Prishtinës sonte

Basketboll

Gazeta Express

10/02/2024 8:36

Java e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll mbyllet sonte.

Kjo xhiro përmbyllet pikërisht me sfidën në Gjakovë, ku pritet atmosferë e mirë, derisa ndeshen Vëllaznimi dhe Sigal Prishtina.

Lexo Edhe:

Kuqezinjtë ndodhen në vendin e pestë me nëntë fitore e 11 humbje, derisa bardhekaltrit në vendin e tretë me 13 fitore e shtatë humbje.

Pas kësaj përballje, nga e martja nisin ndeshjet e Kupës së Kosovës, që do të kulmojë me finalen të shtunën.