Vdes ish-basketbollisti i NBA - Gazeta Express
string(29) "vdes-ish-basketbollisti-i-nba"

Vdes ish-basketbollisti i NBA

Basketboll

Gazeta Express

21/06/2022 17:13

Në moshën 25 vjeçare ka vdekur basketbollisti i NBA, amerikani Caleb Swanigan.

Lajmi është konfirmuar sot për mediat amerikane.

Lexo Edhe:

Caleb ka luajtur për disa skuadra të njohura të NBA si; Sacramento dhe Portland.

Lajmin dhe ngushëllimet për familjen dhe të afërmet e lojtari e dha  Purdue Mens Basketball.

Basketbollisti është konsideruar si një gjeni, ndërkaq shkaqet e vdekjes ende nuk janë bërë të njohura. /GazetaExpress/

PORTLAND, OREGON – FEBRUARY 06: Caleb Swanigan #50 of the Portland Trail Blazers reacts in the second quarter against the San Antonio Spurs during their game at Moda Center on February 06, 2020 in Portland, Oregon. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Abbie Parr/Getty Images)