Vanesa Beka, e vetmja nga Kosova që do të garojë sot në LM “Oran 2022” - Gazeta Express
string(67) "vanesa-beka-e-vetmja-nga-kosova-qe-do-te-garoje-sot-ne-lm-oran-2022"

Vanesa Beka, e vetmja nga Kosova që do të garojë sot në LM “Oran 2022”

Sport

Gazeta Express

02/07/2022 9:06

Vanesa Beka do të garojë sot në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, që po mbahen në Algjeri.

Në fakt, Vanesa është edhe garuesja e vetme nga Kosova që do të garojë këtë të shtunë, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Notarja kosovare do të nis garën prej orës 11:00 me kohën tonë lokale.

Kujtojmë se Kosova deri më tani ka fituar gjashtë medalje në “Oran 2022” – tri të arta dhe tri të bronzta.

Pesë prej këtyre medaljeve u siguruan nga xhudo, kurse një tjetër nga boksi. /Gazeta Express/