Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht Tyson Furyn - Gazeta Express
string(75) "usyk-shpallet-kampion-i-padiskutueshem-i-botes-ne-boks-e-mposht-tyson-furyn"

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht Tyson Furyn

Boks

Gazeta Express

19/05/2024 1:40

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

Tani, Usyk ka të gjithë titujt në pronësi në kategorinë e rëndë.