U rrah në mes të rrugës dhe u mor peng, zbulohet identiteti i 49 vjeçarit shqiptar - Gazeta Express

U rrah në mes të rrugës dhe u mor peng, zbulohet identiteti i 49 vjeçarit shqiptar

Ballina

Gazeta Express

17/01/2020 20:18

Këtë të premte në zonën e Kamzës në Tiranë një burrë u dhunua me grushte e më tutje u rrëmbye nga disa persona të maskuar.

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me ngjarjen këtë mbrëmje. Mësohet se personi i rrëmbyer është 49 vjeçari Jakë Prenga.

shenjat e gjakut te lena ne rruge

Prenga ndodhej në automjetin e tij, në momentin që katër persona të maskuar i janë afruar dhe kanë debatuar me të. 49 vjeçari është goditur disa herë dhe është futur me forcë në një makinë të bardhë të tipit “Range Rover”. Më tutje autorët janë larguar dhe ende nuk dihet se ku ndodhen ata apo personi i rrëmbyer.

/Express