U plagos 8 herë me thikë nga kunati, i riu nga Vlora niset drejt Traumës në gjendje kritike për jetën - Gazeta Express
string(100) "u-plagos-8-here-me-thike-nga-kunati-i-riu-nga-vlora-niset-drejt-traumes-ne-gjendje-kritike-per-jeten"

U plagos 8 herë me thikë nga kunati, i riu nga Vlora niset drejt Traumës në gjendje kritike për jetën

Shqiperi

Gazeta Express

05/12/2022 9:59

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë mbrëmjen e djeshme ku babë e bir janë plagosur me thikë nga dhëndri.

Bëhet e ditur se është transportuar drejt Tiranës 30 vjeçari Arben Braushi, i cili mbeti i plagosur nga kunati.

Lexo Edhe:

Lexo edhe: Plagosja në Vlorë, policia: Babë e bir u plagosën nga dhëndri

Mësohet se ai ndodhet në rrezik për jetën për shkak të plagëve të shumta që ka marr. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme ku babë e bir janë qëlluar nga dhëndri i tyre tëksa ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Ndërkohë pas ngjarjes 27 vjeçari është arrestuar nga policia.

Autori i sulmit dyshohet fillimisht të jetë konfliktuar me Albion Braushin mbi të cilin mendohet se ka goditur rreth 10 herë më pas është futur në sherr dhe babai i tij i cili është goditur disa herë në bark gjoks dhe këmbë.

Autori i sulmit Rildi Koçja, 27 vjeç, banues në Tiranë, u arrestua rreth një orë pas ngjarjes.

Nje nga te poagosurit e djeshem ne Vlore mesohet se eshte nisur drejt tiranes per ndihme mjekesore. Albion Braushi 30 vjec eshte demtuar me shume dhe eshte nis ne tirane. Nderkohe i ati eshte nen kujdesin e mjekeve ne spitalin e vlores. Ata u qelluan nga dhendri Ridi Kocja 27 vjec nga Tirana i cili u areztya nje ore pas ngjarjes.

/Gazeta Express