Plagosja në Vlorë, policia: Babë e bir u plagosën nga dhëndri - Gazeta Express
string(59) "plagosja-ne-vlore-policia-babe-e-bir-u-plagosen-nga-dhendri"

Shqiperi

Gazeta Express

04/12/2022 22:11

Plagosja në Vlorë, policia: Babë e bir u plagosën nga dhëndri

Shqiperi

Gazeta Express

04/12/2022 22:11

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, ku pas një konflikti u plagosën me thikë dy persona, babë e bir.

Policia ka reaguar lidhur me ngjarjen dhe ku mësohet se shtetasi me iniciale R. K., ka plagosur me thikë vjehrrin Xhevdet Braushin 62 vjeç dhe kunatin e tij Albion Braushin 30 vjeç.

Lexo Edhe:

Dy të plagosurit ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:30, në lagjen “1 Maji”, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi R. K., ka plagosur me mjet prerës thikë, vjehrrin dhe kunatin e tij, shtetasit Xh. B., rreth 60 vjeç dhe A. B., rreth 30 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë po kontrollojnë zonën me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorit të dyshuar.

/Gazeta Express