Tabela në Superligë pas javës së 17-të, Ballkani vazhdon kryesimin, Gjilani bie në zonën e rrezikshme - Gazeta Express
string(99) "tabela-ne-superlige-pas-javes-se-17-te-ballkani-vazhdon-kryesimin-gjilani-bie-ne-zonen-e-rrezikshme"

Tabela në Superligë pas javës së 17-të, Ballkani vazhdon kryesimin, Gjilani bie në zonën e rrezikshme

Sport

Gazeta Express

10/12/2023 15:45

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot është mbyllur edhe javë e 17-të dhe e parafundit për stinorin vjeshtor në Superligën e Kosovës.

Drita triumfoi në derbin ndaj rivalit lokal, Gjilanit, me rezultatin minimal 0:1, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Me të njëjtin rezultat regjistroi fitore dhe Feronikeli ’74 si vendas ndaj Dukagjinit.

Ballkani, që regjistroi humbjen e parë të sezonit këtë javë, vazhdon të jetë lider në tabelë me 38 pikë, shtatë më shumë se Drita, që është e dyta. Gjilanasit kanë një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Llapi është i treti me pikë të njëjta me Dritën, por llapjanët kanë një ndeshje më shumë të zhvilluar se “Intelektualët”.

Top-katërshja mbyllet me Malishevën, që ka grumbulluar 26 pikë deri më tani.

Pastaj vijnë Prishtina, Dukagjini, Feronikeli ’74, Gjilani, Fushë Kosova dhe Liria.

Tabela e Superligës pas javës së 17-të:

/Gazeta Express/