Superliga me dy sfida të shtunën - Gazeta Express
string(32) "superliga-me-dy-sfida-te-shtunen"

Basketboll

Gazeta Express

17/11/2023 11:48

Superliga me dy sfida të shtunën

Basketboll

Gazeta Express

17/11/2023 11:48

Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshjet e xhiros së nëntë të Superligës.

Vëllaznimi do të kërkojë fitoren e pestë radhazi. Kuqezinjtë janë motivuar sidomos pas fitoreve ndaj Sigal Prishtinës dhe Pejës, ndërsa do të ballafaqohen me Bashkimin, që pas një starti shumë të mirë, ka pasur rënie të formës.

Lexo Edhe:

Vëllaznimi ka katër fitore e katër humbje, ndërsa Bashkimi tri fitore e pesë humbje.

Takimi tjetër i së shtunës është ndërmjet Istogut dhe Golden Eagle Yllit, sfidë që zhvillohet në Therandë. Istogasit janë në vendin e fundit me një fitore e shtatë humbje, kurse therandasit kanë katër fitore e katër humbje.

Për shkak të garave ndërkombëtare të skuadrave kosovare, ndeshjet Peja-Proton Cable Prizreni dhe Prishtina-Trepça zhvillohen më 29 nëntor.

Java 9- Superliga

E shtunë

17:00 Vëllaznimi-Bashkimi

19:00 Istogu-Golden Eagle Ylli

29.11.2023

Peja-Proton Cable Prizreni

Sigal Prishtina-Trepça