Super ndeshje, LA Lakers fitojnë ndaj Golden State Warriors - Gazeta Express
string(58) "super-ndeshje-la-lakers-fitojne-ndaj-golden-state-warriors"

Basketboll

Gazeta Express

28/01/2024 13:25

Super ndeshje, LA Lakers fitojnë ndaj Golden State Warriors

Basketboll

Gazeta Express

28/01/2024 13:25

LeBron James ndihmoi Los Angeles Lakers në një fitore drithëruese 145-144 kundër Golden State Warriors.

James, lojtari më i vjetër në NBA me 39 vjeç, shënoi 36 pikë plus 20 kërcime dhe 12 asistime duke dhënë performancë fantastike.

Lexo Edhe:

James siguroi fitoren duke shënuar dy gjuajtjet e lira me vetëm një sekondë të mbetur në semafor.

Curry shënoi 46 pikë dhe shtatë asistime në ekipin humbës.