Spektakël në ajër: MiG-29 ukrainas shkatërron aeroplanin rus - Gazeta Express
string(59) "spektakel-ne-ajer-mig-29-ukrainas-shkaterron-aeroplanin-rus"

Spektakël në ajër: MiG-29 ukrainas shkatërron aeroplanin rus

Lajme

Gazeta Express

25/02/2022 13:21

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës në faqen zyrtare në “twitter” kanë publikuar një video ku shihet se si një aeroplan rus i llojit “Su-35” rrëzohet nga aeroplani luftarak i Forcave ukrainase Mig-29, transmeton Gazeta Express.

“MiG-29 i Forcave Ajrore të Forcave të Armatosura shkatërron Su-35 e pushtuesve rusë”, thuhet në njoftim.

Lexo Edhe:

Rusia ka dy ditë që ka hapur luftë kundër Ukrainës, derisa po përballet me rezistencën ukrainase.

Perëndimi ndërkohë ka vendosur sanksione të ndryshme ekonomike e politike, me qëllim të ndaljes së agresionit rus dhe Putinit.