Sot na pret finalja e madhe e Final 8 në basketboll - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

07/02/2021 8:07

Sot na pret finalja e madhe e Final 8 në basketboll

Basketboll

Gazeta Express

07/02/2021 8:07

Finalja e Kupës së Kosovës në Basketboll ka vënë përballë Golden Eagle Yllin dhe Sigal Prishtinën.

Therandasit do të mundohen të fitojnë këtë trofe për herë të parë, kurse prishtinasit për herë të 15-të.

Ylli në çerekfinale mundi Bashkimin, kurse në gjysmëfinale, Rahovecin. Ndërkohë, Prishtina ka mundur Pejën dhe Ponte Prizrenin.

Ndeshja zhvillohet të dielën nga ora 17:30 në Suharekë, aty ku janë duke u zhvilluar të gjitha ndeshjet e garave të Kupës.

Kujtojmë se në palestrën “13 Qershori” janë zhvilluar të gjitha ndeshjet e Final 8, Final 4 të Kupës së Ligës së Parë dhe do të zhvillohet edhe finalja e femrave.