Sot dy ndeshje në Superligën e basketbollit - Gazeta Express
string(47) "sot-dy-ndeshje-ne-superligen-e-basketbollit-1-1"

Sot dy ndeshje në Superligën e basketbollit

Basketboll

Gazeta Express

09/02/2024 10:03

Java e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë gjatë ditës së sotme me dy ndeshje interesante.

Pas fitores së Bashkimit mbrëmë ndaj Pejës, një ndeshje tjetër derbi zhvillohet sonte.

Lexo Edhe:

Sfidë mjaft interesante shihet ajo mes Trepçës dhe Yllit, vendit të parë, përkatësisht të katërt në renditje.

Mitrovicasit janë liderë me 18 fitore e dy humbje, kurse therandasit kanë 12 fitore e tetë humbje.

Të premten po ashtu do të përballen Prizreni me Istogun.

Prizrenasit janë në vendin e shtatë me pesë fitore e 15 humbje, kurse istogasit të fundit me vetëm një fitore e 19 humbje.