Situata në Veri/ në Vjenë protestohet në mbështetje të Kosovës - Gazeta Express
string(61) "situata-ne-veri-ne-vjene-protestohet-ne-mbeshtetje-te-kosoves"

Situata në Veri/ në Vjenë protestohet në mbështetje të Kosovës

Lajme

Gazeta Express

18/06/2023 22:57

Kati Schneeberger, këshilltare e jashtme e Bashkimit Evropian, ka treguar se tëë dielën në Vjenë të Austrisë është protestuar në mbështetje të Kosovës.

Kjo mbështetje për shkak të zhvillimeve tensionuese në Veriun e Kosovës.

Lexo Edhe:

“Sot në Vjenë, në vendin e të drejtave të njeriut, një zë i fuqishëm për demokracinë dhe paqen si dhe mbështetjen për Kosovën”.

“STOP lëshimeve dhe STOP mbështetjes për autokratët. Ju faleminderit të gjithëve. Ishit të mrekullueshëm”, ka shkruar Schneeberger në Twitter teksa ka publikuar fotografi. /Gazeta Express