Shqipëria nuk do të jetë në finale të Eurosong 2024 - Gazeta Express
string(51) "shqiperia-nuk-do-te-jete-ne-finale-te-eurosong-2024"

Shqipëria nuk do të jetë në finale të Eurosong 2024

Muzike

Gazeta Express

09/05/2024 23:18

Këngëtarja Besa Kokëdhima është eliminuar në gjysmëfinale të Eurosong 2024 dhe nuk do të këndojë në finale që do të mbahet të shtunën

Besa u paraqit sonte e dyta me këngën “Titan” por kjo këngë nuk arriti që ta kalojë gjysmëfinalen.

Lexo Edhe:

Në finale u kualifikuan 10 shtete për t’ju bashkuar 16 shteteve tjera.

Në gjysmëfinalen e parë u kualifikuan: Serbia, Portugalia, Sllovenia, Ukraina, Lituania, Finlanda, Qipro, Kroacia, Irlanda dhe Luksemburgu.

Ndërkaq në gjysmëfinalen e dytë kaluan: Letonia, Austria, Holanda, Norvegjia, Izraeli, Greqia, Estonia, Zvicra, Gjeorgjia dhe Armenia. /GazetaExpress/