Shpërthim i madh, rrugët janë boshatisur, T7 raporton direkt nga Veriu - Gazeta Express
string(68) "shperthim-i-madh-rruget-jane-boshatisur-t7-raporton-direkt-nga-veriu"

Shpërthim i madh, rrugët janë boshatisur, T7 raporton direkt nga Veriu

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 17:11

Një shpërthim ka ndodhur ndërsa një ekip i T7 po qëndron në Mitrovicën e Veriut.

Gazetarja e T7, Laura Çelaj tha se në afërsi të objektit ku kishin synuar të destinuar për anëtarët e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Mitrovicën e Veriut, nuk ka policë. Ajo ishte dëshmitare e një shpërthimi të madh, i cili u dëgjua pasi paraprakisht pati edhe tre të tjerë.

Lexo Edhe:

Ai objekt është djegur plotësisht si pasojë e disa shpërthimeve të njëpasnjëshme.

“Fatmirësisht rrugët janë boshatisur dhe s’ka pasur njerëz”, tha gazetarja në një lidhje direkte në Frontal të T7.