Shikueshmëria me shifra në basketbollin kosovar - Gazeta Express
string(47) "shikueshmeria-me-shifra-ne-basketbollin-kosovar"

Basketboll

Gazeta Express

31/05/2024 10:39

Shikueshmëria me shifra në basketbollin kosovar

Basketboll

Gazeta Express

31/05/2024 10:39

Në këtë edicion të Superligës së Kosovës në basketboll, shikueshmëria ka qenë e lartë dhe kjo shihet edhe me shifra.

Në 112 ndeshje në garat e rregullta, ka pasur 100.960 shikues apo 900 shikues për ndeshje.

Lexo Edhe:

Në Play-off u zhvilluan 18 ndeshje, prej tyre dy pa shikues, për shkak të dënimit të Pejës, derisa kishte 27.900 shikues, apo 1743 shikues për ndeshje.

Gjithashtu u zhvilluan dy ndeshje në Play-out. Në total u zhvilluan 132 ndeshje dhe kishte 128.860 shikues, me 976 mesatarisht shikues për ndeshje.

Për Superkupë u zhvilluan shtatë ndeshje në Therandë, ku kishte 5.500 shikues.

Ndërkohë, për Final 8, në Kupën e Kosovës në shtatë ndeshje kishte 10.900 shikues.