Shfaqja ‘Arbri’ serish në Teatrin Oda - Gazeta Express
string(35) "shfaqja-arbri-serish-ne-teatrin-oda"

Shfaqja ‘Arbri’ serish në Teatrin Oda

Arte

Gazeta Express

19/09/2023 15:08

Shfaqja “Arbri” me regji të Lirak Çelaj do të luhet pasnesër reprizë në Teatrin Oda me fillim nga ora 20:00.

Teksti dhe regjia e shfaqjes është nga Lirak Çelaj, në shfaqje luajnë: Shkumbin Istrefi, Qendresa Jashari, Labinot Raci, Daniela Markaj, Blend Sadiku.

Lexo Edhe:

Në shtator u luajt edhe shfaqja ‘Burrnesha”, me 18 shtator dhe pas ‘Arbrit’, me 28 shtator mbahet performancë artistike ideuar nga Anisa Ismaili dhe Fitore Broqi, produksion i Artpolis.

/Express