Shembja e dheut në rrugën Klinë-Gjakovë, Durmishi: Po bëjmë përpjekje që ta hapim sa më shpejt për qarkullim - Gazeta Express
string(106) "shembja-e-dheut-ne-rrugen-kline-gjakove-durmishi-po-bejme-perpjekje-qe-ta-hapim-sa-me-shpejt-per-qarkullim"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 10:54

Shembja e dheut në rrugën Klinë-Gjakovë, Durmishi: Po bëjmë përpjekje që ta hapim sa më shpejt për qarkullim

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 10:54

Rruga Klinë-Gjakovë është bllokuar, meqë në orët e para pas mesnatës ka pasur rrëshqitje të dheut.

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, i ka thënë Gazetës Express se janë duke bërë përpjekje që rruga të hapet sa më shpejt në qarkullim.

Lexo Edhe:

Durmishi ka thënë se nuk ndodhet në vendngjarje, por se është në kontakt me përgjegjësit.

“Nuk jam në vendngjarje por jam duke komunikuar me drejtorin e departamentit të menaxhimit të rrugëve dhe menaxherin. Jemi duke bërë përpjekje që sa më shpejtë ta hapim rrugën për qarkullim”, ka deklaruar Durmishi për Express.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova, i ka thënë Gazetës Express se për shembjen e dheut janë njoftuar pas mesnatës dhe se rruga vazhdon të jetë e bllokuar.

“Policia e Kosovës është informuar për shembjen e dheut në orën 01:00 pas mesnatës. Policia ka dalë në vendngjarje, pra ku është shembur dheu në Volljakë, ku edhe janë duke u kryer punime. Rruga vazhdon të jetë e pakalueshme edhe në momentin që po flasim. Në vendngjarje është edhe kompania që është duke i kryer punimet dhe po mundohemi që të largojmë dheun”, ka thënë Rugova.

Mediat lokale kanë publikuar fotografi nga gjendja e rrugës, ku shihet se është shkatërruar nga shembja e dheut.

https://www.gazetaexpress.com/shembet-dheu-ne-rrugen-kline-gjakove-pamje-nga-vendi-i-ngjarjes/