Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

08/12/2019 7:24

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

Ballina

Gazeta Express

08/12/2019 7:24

Pak pas mesnate edhe një tërmet tjetër ka ndodhur në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14.

E si pasojë e tërmetit me magnitudë 6.4ballë të Rihterit, që ka goditur Shqipërinë, me 26 nëntor, kanë vdekur më shumë se 50 persona dhe janë lënduar më shumë se 900 të tjerë.

Ndërsa më shumë se 5 mijë persona kanë mbetur pas strehë, pas shembjeve dhe dëmtimeve të shtëpive dhe ndërtesave të banimit.

.