Sacramento vazhdon me ecuri pozitive në NBA - Gazeta Express
string(43) "sacramento-vazhdon-me-ecuri-pozitive-ne-nba"

Basketboll

Gazeta Express

26/02/2024 13:20

Sacramento vazhdon me ecuri pozitive në NBA

Basketboll

Gazeta Express

26/02/2024 13:20

Sacramento Kings ka vazhduar me fitore në ligën NBA. Këtë herë, Kings triumfuan në udhëtim ndaj Los Angeles Clippers me rezultatin 107:123.

Përveç çerekut të parë, në tri të tjerat, King ishin skuadër shumë më e mirë se Clippers, me ç ‘rast edhe arritën tek fitorja.

Lexo Edhe:

Vendimtare për triumf ishin çerekët dy e katër, në të cilët Sacramendo ishin dominues.

Me shtatë pikë avantazh, Sacramento arriti ta fitojë pjesën e parë, falë lojës në çerekun e dytë.

Pjesa e dytë e gjitha ishte në të mirë të Sacramentos, e sidomos çereku i fundit në të cilin dominuan me plus shtatë.

Fundori amerikan D’Aron Fox ishte fantastik në këtë sfidë me 33 pikë. Ai u ndihmua edhe nga Harrison Barnes  me 22 pikë dhe qendra lituaneze Domantis Sabonis që arriti shifrën magjike të ‘Triple-Double’ me 17 pikë, 15 kërcime dhe 12 asistime.

Te skuadra vendase Nick Powell me 21 pikë si dhe James Harden e Kaëhi Leonard me nga 20 të tjera ishin më efikasit.

Në takimet tjera, Cleveland mposhti Washingtonin 114:105, Atlanta mundi Orlandon 109:92, Denveri Goldenin 119:103, Houstoni pësoi nga Oklahoma 110:123, Chicago mori fitore ndaj New Orleans 106:114, si dhe Utah mposhti San Antonion 128:109.