Rrëfyen krime tronditëse, vëllezërit Beqiraj kërkojnë statusin e të penduarit të drejtësisë - Gazeta Express
string(90) "rrefyen-krime-tronditese-vellezerit-beqiraj-kerkojne-statusin-e-te-penduarit-te-drejtesise"

Shqiperi

Gazeta Express

05/10/2022 12:42

Rrëfyen krime tronditëse, vëllezërit Beqiraj kërkojnë statusin e të penduarit të drejtësisë

Shqiperi

Gazeta Express

05/10/2022 12:42

Dy vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj ditën e sotme kanë kërkuar statusin e të penduarit të drejtësisë dhe kanë kërkuar që familja e tyre të merret në mbrojtje dhe se do të bashkëpunojnë me drejtësinë për të zbardhur disa porosi për vrasje me pagesë.

Lexo edhe: “Kevini na tha të hiqnim qafe Hasanbelliun”, vëllezërit Beqiraj: Si u vra gabimisht i riu në Don Bosko

Lexo Edhe:

Bëhet me dije se grupi hetimor ka dyshime të forta se dy vëllezërit kishin marrë urdhra dhe porosi jo vetëm për “Rrumin” (Aleksandër Laho alias Pëllumb Muharremi) por edhe për njerëz të rëndësishëm për eliminim.

Gjithashtu mësohet se ata mendohet se do i bënin një favor një grupi tjetër shumë të fuqishëm ekonomikisht si dhe me përgatitje ushtarake të lartë.

/Gazeta Express