Rikthehen deputetët në seancë, vazhdon debati për Qeverinë e Kovaçevskit - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

15/01/2022 15:59

Rikthehen deputetët në seancë, vazhdon debati për Qeverinë e Kovaçevskit

Ballina

Gazeta Express

15/01/2022 15:59

Ka filluar pjesa e dytë e seancës ku në rend dite është zgjedhja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut me kryeministër Dimitar Kovaçevskin.

Pas më shumë se një ore e gjysmë pauzë, seanca riktheu punimet me vonesë, pasi pauza u paralajmërua se do të mbarojë në ora 15:30.

Lexo Edhe:

Seanca filloi pas orës 11, ndërkaq debati për programin dhe përbërjen qeveritare pritet të përfundojë nesër në mesnatë, kur edhe duhet të hidhet për votim Qeveria.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=external&v=1211047095970599