RigoN njofton largimin nga Bad News Eagles, kërkon ekip të ri në CS2 - Gazeta Express
string(67) "rigon-njofton-largimin-nga-bad-news-eagles-kerkon-ekip-te-ri-ne-cs2"

eSPORTS

Gazeta Express

24/05/2024 11:20

RigoN njofton largimin nga Bad News Eagles, kërkon ekip të ri në CS2

eSPORTS

Gazeta Express

24/05/2024 11:20

Pas njoftimit se ekipi kosovar në Counter-Strike 2, Bad News Eagles ndau rrugët me organizatën Guild Esports, tani një lajm tjetër ka ardhur.

Lojtari i ekipit kosovar, Rigon (rigoN) Gashi ka njoftuar se do të largohet nga Bad News Eagles, shkruan Gazeta Express.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, rigoN zbulon se ka vendosur të kërkojë një ekip të ri.

“Nuk është e lehtë për mua të shkruaj këto fjalë, por pas shumë mendimeve vendosa të filloj të kërkoj një ekip të ri. Të them lamtumirë, është më e vështirë për mua sesa mund ta them me fjalë. Koha me ju ishte një nga më të mirat e jetës sime. Së bashku festuam suksese të pabesueshme, përjetuam momente të paharrueshme dhe vazhdimisht e motivuam njëri-tjetrin për të bërë më të mirën. Çdo sfidë që kemi kapërcyer dhe çdo lojë që kemi luajtur së bashku vetëm sa e ka bërë lidhjen tonë më të fortë. Ju jeni më shumë se thjesht shokë skuadre për mua – ju jeni miq që jeni bërë familja ime. Edhe nëse zgjedh një rrugë tjetër tani, do të mbaj gjithmonë në zemrën time kujtimet dhe përvojat që kemi ndarë së bashku. Dëshiroj t’ju falënderoj nga zemra për kohën e mrekullueshme dhe t’ju uroj të gjithëve suksese dhe gëzime të vazhdueshme në të ardhmen. Urojmë që një ditë rrugët tona të kryqëzohen përsëri”, ishte shkrimi i tij.

Me Bad News Eagles, rigoN arriti të kualifikohet tri herë radhazi për “Legend Stage” të Majorit. /Gazeta Express/