Rama takon në New York ministrin e Jashtëm britanik - Gazeta Express
string(51) "rama-takon-ne-new-york-ministrin-e-jashtem-britanik"

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2023 11:29

Rama takon në New York ministrin e Jashtëm britanik

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2023 11:29

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly.

Ai ndodhet në New York në kuadër të një takimi para nisjes së Sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Lexo Edhe:

Vetë kreu i qeverisë shqiptare ka ndarë foto në Facebook nga takimi me Cleverly.

Ndërkohë siç shihet nga fotot, Rama shoqërohet nga ministri i ri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.