Pse është mirë për shëndetin vendosja e një hurme nën jastëk - Gazeta Express
string(60) "pse-eshte-mire-per-shendetin-vendosja-e-nje-hurme-nen-jastek"

Pse është mirë për shëndetin vendosja e një hurme nën jastëk

Shneta tjera

Gazeta Express

22/04/2022 19:21

Kur hani hudhër, ajo eliminon të gjitha bakteret, mbron trupin dhe vepron si një antibiotik i vërtetë.

Hudhra njihet si një ilaç natyral, dhe ndër përfitimet e shumta që ofron janë dhe rregullimi i presionit të gjakut, parazitëve të zorrëve dhe i  dhimbjeve të kokës.

Lexo Edhe:

Megjithatë, nuk duhet vetëm të hahet që të jetë efektive.

Pastroni një ose dy thelbinj dhe vendosini nën një jastëk. Mund t’ju duket e pakëndshme por aroma do t’ju qetësojë. Nëse keni probleme me pagjumësinë, hudhra do t’ju përmirësojë gjumin, shkruan abcnews.al.

Përveçse është e përshtatshme për pagjumësinë, ajo mund të pastrojë dhe organet e frymëmarrjes edhe nëse thithni aromën e saj. Sigurisht, kjo metodë është shumë më e përshtatshme dhe më e mirë se sa marrja e pilulave të gjumit. Pse të mos e provoni. / abcnews.al/