PSD e akuzon Arben Vitinë për kryerje të veprave penale, ky është kallëzimi penal i plotë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/09/2021 13:39

PSD e akuzon Arben Vitinë për kryerje të veprave penale, ky është kallëzimi penal i plotë

Lajme

Gazeta Express

23/09/2021 13:39

Partia Socialdemokrate sot ka dorëzuar në Prokurorinë Themelore në Prishtinë kallëzim penal ndaj ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, raporton Express

Pas dorëzimit të kallëzimit penal, zyrtarë të PSD-së deklaruan për media se ministri Vitia nuk ka ditur ta menaxhojë pandeminë dhe se vendimet e marra nga ai, kanë qenë fatale për njerëzit.

Lexo Edhe:

Sipas PSD-së, ministri Arben Vitia ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Kallëzimi penal është dorëzuar në emër të Sekretares së Përgjithshme të Partisë Social Demokrate, Teutë Rrusta.

Ky është kallëzimi penal i plotë i dorëzuar sot në Prokurori nga PSD: