Pjesa e parë: Kosova po pëson thellë ndaj Danimarkës - Gazeta Express
string(51) "pjesa-e-pare-kosova-po-peson-thelle-ndaj-danimarkes"

Basketboll

Gazeta Express

05/08/2023 21:42

Pjesa e parë: Kosova po pëson thellë ndaj Danimarkës

Basketboll

Gazeta Express

05/08/2023 21:42

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Kosovës dhe Danimarkës, e vlefshme për parakualifikimet e Eurobasket 2025.

Rezultati pas 20 minutave është 28:47 për Danimarkën, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Danezët e dominuan duelin sidomos në çerekun e dytë, duke e kufizuar Kosovën në vetëm 11 pikë.

Kujtojmë se Kosovës i nevojitet fitorja prej 7 pikë e më shumë për t’u kualifikuar tutje.