Përballja e skuadrave të pamposhtura - Gazeta Express

Basketboll

Moral Pozhegu

29/09/2021 13:40

Përballja e skuadrave të pamposhtura

Basketboll

Moral Pozhegu

29/09/2021 13:40

Trepça dhe Peja do të ballafaqohen në mes vete në derbin e xhiros së katërt të Superligës së basketbollit, që do të luhet nesër

Xhiroja e katërt e Art Motion Superligës së basketbollit do të fillojë të enjten.

Lexo Edhe:

Dueli i parë do të jetë ai në mes të Trepçës dhe Pejës.

Këto dy skuadra janë të vetmet të pamposhtura deri tash në elitën e basketbollit kosovar.

Ato i kanë regjistruar nga tri fitore në tri ndeshje, shkruan Gazeta Express.

Ky fakt garanton se na pret një ndeshje spektakolare në mes të rivalëve të vjetër të basketbollit të këtushëm.

E sfidat tjera të kësaj xhiroje do të luhen në fundjavë dhe pritet të sjellin po ashtu ndeshje interesante.

Mbi të gjitha, përballja Golden Eagle Ylli – Sigal Prishtina pritet me kërshëri të madhe.

Ky duel do të zhvillohet të dielën. /Gazeta Express/