Peja e zyrtarizon amerikanin Justin Davis - Gazeta Express
string(41) "peja-e-zyrtarizon-amerikanin-justin-davis"

Basketboll

Gazeta Express

10/08/2023 16:38

Peja e zyrtarizon amerikanin Justin Davis

Basketboll

Gazeta Express

10/08/2023 16:38

Klubi kampion i Kosovës në basketboll, Peja ka njoftuar përforcimin e radhës.

KB Peja përmes një postimi në faqen e saj në Facebook njoftoi se ka arritur marrëveshje me basketbollistin amerikan, Justin Davis.

Lexo Edhe:

Davis, është 24 vjeçar nga Amerika dhe sezonin e fundit ishte pjesë e Lusitania Expert në Superligen Portugeze dhe luajti një sezon fantastik me një mesatare 15.8 pikë për ndeshje, 8.5 kërcime dhe 1.9 asiste.

Përkunder lojës së tij në sulm, ai njihet edhe për kërcimet e tij dhe topave të fituar në trapez.