Pas fitores ndaj Newcastle, Arsenali vendosi një rekord që vështirë se do të thyhet ndonjëherë - Gazeta Express
string(93) "pas-fitores-ndaj-newcastle-arsenali-vendosi-nje-rekord-qe-veshtire-se-do-te-thyhet-ndonjehere"

Sport

Gazeta Express

24/02/2024 23:41

Pas fitores ndaj Newcastle, Arsenali vendosi një rekord që vështirë se do të thyhet ndonjëherë

Sport

Gazeta Express

24/02/2024 23:41

Arsenali regjistroi sonte fitoren e gjashtë rresht në Premierligë, për të mbajtur hapin me Manchester Cityn dhe Liverpoolin, në garën e tyre për titullin e kampionit.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta triumfoi me rezultatin 4:1 ndaj Newcastle United, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

“Topçinjtë” pas kësaj fitore vendosën edhe një rekord të ri.

Faqja e specializuar e statistikave, “Opta” bëri të ditur se Arsenali është bërë skuadra e parë në historinë e Premierligës që shënon dy ose më shumë gola në shtatë pjesë-lojë radhazi.

/Gazeta Express/