Nostradamus parashikoi luftë në Europë, refugjatë dhe vdekjen e një diktatori në vitin 2022 - Gazeta Express
string(90) "nostradamus-parashikoi-lufte-ne-europe-refugjate-dhe-vdekjen-e-nje-diktatori-ne-vitin-2022"

Mistere

Gazeta Express

01/07/2022 20:53

Nostradamus parashikoi luftë në Europë, refugjatë dhe vdekjen e një diktatori në vitin 2022

Mistere

Gazeta Express

01/07/2022 20:53

Parashikimet e Nostradamusit gjithmonë kanë zgjuar kureshtje.

Njerëzit që kanë studiuar parashikimet e tij thonë se ai parashikoi një luftë në Europë gjatë vitit 2022, shumë refugjatë, sulme në disa qytete të madhe, rënien e Bashkimit Europian dhe vdekjen e një diktatori, transmeton portal arbresh.info

Nostradamus jetoi nga 1503 deri në 1566 dhe shkroi afërsisht 6338 profeci. Ai madje pretendonte se e dinte se si dhe kur do t’i vinte fundi botës! Natyrisht, shkrimet e tij ishin rrallë specifike, gjë që i bën studiuesit të jenë më të hapur ndaj interpretimeve.

Interpretimet e mëposhtme të profecive të tij për vitin 2022 qarkulluan në fillim të vitit, kur lufta në Ukrainë nuk “ishte asgjëkundi”.

Ata që interpretojnë profecitë e tij shkruan se në dhjetor të vitit 2021 ishte një rrethim i mundshëm i Parisit, e cila më pas do të ngjallte një luftë në Europë.

Nostradamus parashikoi gjithashtu se luftërat dhe konfliktet e armatosura në botë do të ishin një përforcues i urisë, gjë që do të rriste migrimin.

Disa nga interpretimet e tij pohojnë se Nostradamusi parashikoi ardhjen e shumë refugjatëve në vitin 2022. Ata thonë se ai llogariti se, këtë vit, shtatë herë më shumë emigrantë do të arrinin në kufijtë e Europës sesa një vit më parë.

Një nga pikat në profecitë e tij do të ishte parashikimi i Nostradamus për rënien e Bashkimit Europian. Por, sa mund të jetë e vërtetë kjo do presim deri në fund të vitit.

Ai parashikoi gjithashtu edhe vdekjen e një diktatori, por kjo vdekje nuk ka të bëjë me Presidentin rus, Vladimir Putin, por me liderin suprem të Koresë Veriore. Kujtojmë që Koreja Veriore është “pushtuar” nga infeksionet me koronavirus.

Gjithashtu, sipas Nostradamusit viti 2022 pritet të sjellë një tërmet të madh në Japoni. Japonezët për vite me rradhë janë në pritje të një tërmeti të madh në Tokio.

Për të vërtetuar profecinë e tij, kujtojmë se Nostradamusi parashikoi Zjarrin e Madh në Londër, ardhjen në pushtet të Adolf Hitlerit, tmerret e Luftës së Dytë Botërore, Revulocionin Francez dhe krijimin e bombës atomike./arbresh.info/