Një krijesë misterioze që përfundoi në bregdetin britanik po trondit të gjithë - Gazeta Express
string(78) "nje-krijese-misterioze-qe-perfundoi-ne-bregdetin-britanik-po-trondit-te-gjithe"

Një krijesë misterioze që përfundoi në bregdetin britanik po trondit të gjithë

Mistere

Gazeta Express

16/11/2023 21:49

Kufoma e zymtë e një krijese misterioze deti ka tronditur të gjithë në Mbretërinë e Bashkuar.

‘Përbindëshi’ portokalli ka cilësi të ngjashme me peshkun por nuk është saktësisht një peshk, transmeton Telegrafi.

Lexo Edhe:

Krijesa është e gjatë, ka shenja të dukshme diku afër kokës dhe duken si tiparet e një fytyre, por jo plotësisht.

Kjo specie u gjet në bregdet në Keiss të Skocisë nga Gregg Jenkinson dhe djali i tij Tyler, dhe të dy mbetën të habitur. Ata publikuan fotografinë në rrjetet sociale.

Disa ekspertë sugjerojnë se mund të ketë qenë mbetje e një qenie të caktuar detare.