Në Lipjan do të organizohet gara e vrapimit tradicional “Vrapojmë Shtigjeve të Haradin Bajramit” - Gazeta Express
string(94) "ne-lipjan-do-te-organizohet-gara-e-vrapimit-tradicional-vrapojme-shtigjeve-te-haradin-bajramit"

Sporte tjera

Gazeta Express

27/03/2023 7:37

Në Lipjan do të organizohet gara e vrapimit tradicional “Vrapojmë Shtigjeve të Haradin Bajramit”

Sporte tjera

Gazeta Express

27/03/2023 7:37

Në nderim 24 vjetorit të rënies së heroit kombëtar “Haradin A.Bajrami” – “DINAMITI”, do të mbahet vrapimi tradicional “Vrapojmë Shtigjeve të Haradin Bajramit”.

Ky aktivitet do të realizohet në mbështetje të Federatës Atletike të Kosovës, Kuvendit Komunal të Lipjanit dhe Klubit Atletik “Blinaja”.

Lexo Edhe:

Gara e atletikës do të mbahet të shtunën e 1 prillit, duke filluar nga ora 17:00.

Sipas organizatorëve, shtegu do t’i plotëson të gjitha kushtet që i nevojiten një atleti andaj të gjithë të interesuarit për pjesëmarrje duhet ta ndjekin tabelën e paraqitur si në foton e mëposhtme, ndërsa për më shumë detaje, të interesuarit mund të paraqiten përmes numrit kontaktues dhe përmes faqen zyrtare.

Ata të cilët i nderojnë dëshmorët, e kanë nderuar vetveten dhe vendin e tyre. Ju mirëpresim”, shkruan tutje organizatori. /Gazeta Express/