Ndeshjet e Final 8 zhvillohen në praninë e tifozëve - Gazeta Express

Ndeshjet e Final 8 zhvillohen në praninë e tifozëve

Basketboll

Gazeta Express

31/01/2021 11:54

Ndeshjet e Final 8 që mbahet në Suharekë do të luhen në praninë e tifozëve.

Organizatori i këtij eventi, Ylli njoftoi që ndeshjet e Final 8 Kupa e Kosovës në basketboll do të jenë të pranishëm 200 shikues.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi suharekas në faqen e tyre në Facebook.

“Natyrisht basketbolli luhet për shikues dhe s’kishte si të ndodhte ndryshe, në vendin ku ky sport është më shumë se sport” – shkroi mes tjerash klubi Ylli.

Kujtojmë se FBK ia besoi organizimin e Final 8 Yllit, pasi paraprakisht Rahoveci u tërhoq. /Gazeta Express/