Mozzik uron me kurban në duar, por nuk pret mysafirë në shtëpinë e tij - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

31/07/2020 11:35

Mozzik uron me kurban në duar, por nuk pret mysafirë në shtëpinë e tij

Rozë

Gazeta Express

31/07/2020 11:35

Mozzik ka uruar festën e Kurban Bajramit duke thënë se këtë herë ai do të qëndrojë në shtëpi dhe nuk pret asnjë mysafir.

Reperi Mozzik është shfaqur në një foto duke mbajtur në krahët e tij një kurban dhe pikërisht me këtë fotografi ia ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Bajramit.

E në shkrimin e urimit Mozzik e cek se ai këtë Bajram nuk e ka në plan të bëjë asnjë vizitë te askush, madje as te gjyshërit e tij, skruan Gazeta Express.

Përpos që nuk do të shkojë, ai e ka cekur se as nuk pret askënd që të shkojë ta vizitojë në shtëpinë e tij, pasi këtë herë nuk do të presë mysafirë.

E gjithë kjo për shkak të gjendjes së rënduar me COVID-19 që është bërë kohët e fundit në Kosovë, e për shkak të virusit Mozzik nuk do të rrezikojë askënd.

Megjithatë, ai ka një rekomandim për gjithë ndjekësit e tij.

Reperi thotë se ata mund të kalojnë ditën duke dëgjuar albumin e tij më të ri, “MozzArt”, i cili është publikuar pikërisht sot./Gazeta Express/