Motorola preazanton telefonin me laps - Gazeta Express
string(37) "motorola-preazanton-telefonin-me-laps"

Motorola preazanton telefonin me laps

AutoTech

Gazeta Express

31/05/2023 23:33

Motorola njoftoi gjeneratën e saj të tretë të telefonit Moto G Stylus 5G dhe është një nga pajisjet e para që do të prezantohet me çipin Snapdragon 6 Gen 1 të Qualcomm.

Pajisja ruan lapsin që ndodhet pranë portës së karikimit, megjithëse nuk do të ofrojë asnjë nga truket fantastike të Bluetooth-it ose të ndjeshmërisë ndaj presionit që gjenden në stilolapsin S të Samsung Galaxy S23 Ultra.

Lexo Edhe:

Moto G Stylus 5G ka ekranin IPS LCD 6,6 inç me rezolucion FHD+ dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz.

Ka një prerje të vogël vrimash për kamerën e përparme prej 16MP.

Moto G Stylus i këtij viti fiton një kamerë kryesore 50MP në pjesën e pasme, së bashku me një modul ultra të gjerë 8MP që dyfishohet si një kamerë makro.

Sistemi operativ do jetë Android 13 me ndërfaqen MyUX të Motorola në krye.

Motorola po premton një përditësim të madh Android dhe deri në tre vjet përditësime sigurie. Pajisja gjithashtu ka një bateri 5000 mAh me mbështetje karikimi 20W.

Karakteristika të tjera të dukshme përfshijnë altoparlantët stereo, një vend për kufje dhe një vend të dedikuar për kartën microSD. /Shqip.com