Mot me diell, temperaturat do të shkojnë deri në 20 gradë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

09/04/2020 10:11

Mot me diell, temperaturat do të shkojnë deri në 20 gradë

Ballina

Gazeta Express

09/04/2020 10:11

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në pesë gradë, ndërsa e ditës prej 12 deri në 23 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në tre gradë, ndërsa e ditës do deri në 20 gradë Celsius.

Vijon periudha e motit të ngrohtë dhe me diell me rritje të temperaturave të ditës. Nga dita e shtunë do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa nga fillimi i javës së ardhshme do të ketë kushte për shi lokal./GazetaExpress/B.Lika/