Momenti i fitores së Ilir Latifit mbrëmë ndaj Tanner Boser - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 8:40

Momenti i fitores së Ilir Latifit mbrëmë ndaj Tanner Boser

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 8:40

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi është rikthyer me fitore në UFC.

Ai e mundi Tanner Boserin në eventin e UFC që po mbahet në Las Vegas, shkruan Gazeta Express.

Pas tri raundeve, nuk pati nokaut dhe vendimi për fituesin i takoi gjyqtarëve.

Ata me vendim të ndarë shpallën Latifin fitues të duelit. Dy prej tyre ia dhanë pikët Latifit, kurse një Boserit.

Latifi arriti ta rrëzojë Boserin në raundin e fundit dhe nuk e lëshoi deri në fund të meçit. /Gazeta Express/